Úvodní stránka

Činnost

Stanovy

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

       Spolek   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 
 

AKTUALITY  2018

Kaplička a dění v ní na Facebooku
(často aktuálnější než tento web, plus videa z akcí apod.)

 

3.9.2018

 

Prázdniny skončily a před námi je již 13. ročník naší Mariánské Pouti a Trhů lidových řemesel.

 

 

 

20.5.2018

 

Tak už máme i po koncertu smíšeného pěveckého sboru Gaudium ZŠU Kladno x Moskevská. Zahráli a zazpívali písně nejrůznějších žánrů (Eben, Ježek, úpravy lidových a anglických písní a.j.), dovezli si z Kladna i řadu diváků a přátel a atmosféra v kapličce i proto a také jako (téměř) vždy byla velmi příjemná..

 

 

 

 

28.4.2018

 

Pro koncert Bardolina jsme v kapličce poprvé zkusili otočit diváky o devadesát stupňů (viz první snímek) a docela to šlo i když mohl být problém s tím, že diváci v první řadě by se umělců téměř dotýkali. Naštěstí část první řady zůstala bohužel prázdná a zbylé židle se vešly jinam.
Sám koncert přinesl melodie a písně z celého světa v dokonalé interpretaci, divákům se skutečně hodně líbil a asi není co dodat..

A ještě pozvámka na příští měsíc: Na pátek 18.5. od 19 hodin je připraven koncert smíšeného pěveckého sboru Gaudium ZŠU Kladno x Moskevská se sbormistryní Lenkou Kubínovou.

 

 

 

26.3.2018

 

Příští měsíc  (ve čtvrtek 26.4. v 19.00 hodin) nás opět (po čtyřech letech) navštíví skupina Bardolino, tentokrát s projektem OKOLO SVĚTA ZA 80 MINUT.

Opět něco o nich:

Bardolino vzniklo z iniciativy tří hudebníků – houslisty Pavla Fischera, violoncellistky Margit Koláčkové a perkusisty Camila Callera. Všichni tři jsou dobře známi ze svého hudebního působení v prestižních uskupeních Škampovo kvarteto, Kaprálová kvartet nebo KOA. Spolupracovali rovněž s osobnostmi, jako je Iva Bittová či Zuzana Navarová. Po několikaletém působení tohoto tria se k souboru přidává zpěvačka Jana Procházková, známá například z působení ve vokálním triu Triny a akordeonista Jakub Jedlinský. Dnes, jak sami členové s nadsázkou říkají, je Bardolino „úplné“.

 

Hezký a skutečně zajímavý koncert Filipa Kratochvíla a Štěpánky Šedivákové už máme za sebou. Kaplička byla opět plná, tentokrát také díky mnoha přátelům, které si přivezli s sebou.
Pár fotek :

 

 

 

 

8.3.2018

 

Mohu vás pozvat na první letošní koncert - v pátek 23. března od 19 hodin v kapličce vystoupí duo Filip Kratochvíl (akordeon) a Štěpánka Šediváková (saxofon).

Něco o nich:

Duo SaxofoON A akordeON vzniklo v roce 2016 ze studentů Pražské konzervatoře. Kombinace sopránového saxofonu a akordeonu tvoří netradiční, neotřelou kombinaci s unikátním zvukem. Oba zmiňované nástroje si pod pojmem klasická hudba nepředstavíme úplně snadno. Jsou spíše spojovány s ostatními žánry (jazz, folk..) Tyto žánry také do značné míry ovlivnují repertoár dua. Vedle klasických a originálních skladeb pro saoxofon a akordeon se věnujeme i skladbám, které jsou ovlivněny i jinými styly. Tyto styly leží na pomezí vážné hudby, world music, jazzu, nebo argentinského tanga. Duo saxofON A akordeON představuje dva moderní nástroje ve světle klasické hudby.

 

 

31.1.2018

 

Leden byl pro vedení spolku jako obvykle hodně pracovní. Napřed vyúčtování loňských dotací (obec, kraj) a pak příprava žádostí na letošek. Souběžně se ale už také musí zajišťovat jednotlivé akce na celý rok. Všechno je přitom čím dál tím složitější, nejvíc formality nebo podmínky pro poskytování dotací, takže jsme měli co dělat.

V lednu (26.) proběhla i výroční členská schůze spolku, která schválila průběch a finance roku 2017 i předběžný plán téhož na 2018.

pf18

 

1.1.2018

 

Náš spolek (původně občanské sdružení) letos oslaví 15.rok své činnosti a snad i tento rok úspěšně přežije. Děkujeme všem, kteří nám s tím pomáhají.

 

 

 

 

Všechno o činnosti Žehrováku v předchozích letech najdete v archivu aktualit: 
 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005+4

 


 

Zpět na hlavní stránku